poniedziałek, 23 listopada 2015 12:46

Wraca Matuszczak

Napisane przez  ps
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

26 listopada albo najpóźniej 1 grudnia Zbigniew Matuszczak może objąć stanowisko prezesa MPGK w Chełmie. Tego dnia w spółce odbędzie się posiedzenie rady nadzorczej. Matuszczak na dzień dobry będzie musiał załagodzić napięcia na linii zarząd - pracownicy. Ci ostatni chcą podwyżek.

Jak już informowaliśmy, Zbigniew Matuszczak, były poseł na sejm, wraca do Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Chełmie na zajmowane wcześniej stanowisko prezesa zarządu. W listopadzie 2007 roku, na czas sprawowania mandatu posła, wziął urlop bezpłatny.
Do zmiany w zarządzie spółki może dojść w czwartek 26 listopada. Na ten dzień jest wyznaczone posiedzenie rady nadzorczej MPGK. Kolejne posiedzenie to termin 1 grudnia. Obecny prezes Andrzej Roguski, pełniący tę funkcję od 1 marca 2008 roku, pozostanie w spółce. Rada nadzorcza ma go powołać na stanowisko wiceprezesa.
MPGK jest największą komunalną spółką w Chełmie. Zatrudnia obecnie około 290 osób. Jednym z pierwszych problemów, z jakim przyjdzie się zmierzyć nowemu - staremu prezesowi, będzie załagodzenie napięcia, jakie powstało na linii związkowcy - zarząd spółki. Ci pierwsi domagają się podwyżek płac w wysokości 300 zł na każdy etat. To oznaczałoby zwiększenie funduszu płac w MPGK o około milion złotych rocznie. Władze spółki proponują mniej - 200 zł.